Aktuality

Gastro soutěž v Bohumíně

20.5.2026

Dne 13. 5. 2026 se na náměstí v Bohumíně uskutečnila gastronomická soutěž Bohumínské grilování, pořádaná Střední školou Bohumín. Do akce se zapojili studenti gastro oborů středních škol, kteří předvedli své dovednosti při přípravě grilovaných specialit. Celé náměstí provoněla grilovaná pražma královská, panovala skvělá atmosféra a nechyběla ani odborná porota či doprovodný program. Akce opět ukázala talent mladých kuchařů a přilákala mnoho návštěvníků.

I když jsme se neumístili mezi prvními, klobouk dolů před žáky 1. ročníku oboru kuchař–číšník za to, jak se zhostili úkolu očistit, vyfiletovat a ugrilovat pražmu, kterou jsme podávali s batáty, cuketami, fenyklovým salátem s pomerančem a mangovým chutney s chilli. Nebyl to jednoduchý úkol, a proto jsou pro nás vítězi Vojta Ferko a Alex Karas.

Kromě  grilování jsme se zúčastnili také číšnického pětiboje. Žáci museli plnit několik úkolů a jedním z nich bylo překládání jídel, kde bodovaly Vanessa Bážová a Tereza Poláková, která v této disciplíně získala 1. místo.

Velká pochvala patří všem čtyřem studentům!

David Baar | učitel odborného výcviku

Zpět na aktuality

Příspěvková organizace MSK
Moravskoslezský kraj
Střední škola techniky a služeb Karviná je
příspěvkovou organizací zřizovanou
Moravskoslezským krajem.

© 2026 Všechna práva vyhrazena, SŠTaS - Karviná