isandriova

Ředitelka školy

Sandri Iva, RNDr.

66

Sociální sítě

 

 google  logo3D lipdubf

Partneři školy

 

logo-nadacni-fond-residomo

 

abc-english  logo okd

logo profesiadays cz   Profesia-logo

cigler  money

Kubica  jurecka

dum barev

progecad hor150x38 solicad

Alcaplast

WORKOUT BATTLE 2 KARVINÁ

V sobotu 22. 6. 2019 pořádal workoutový tým pod záštitou Střední školy techniky a služeb Karviná již 2. ročník mezinárodní soutěže Workout Battle Karviná. Akce byla zahájena za přítomnosti ředitelky SŠTaS Karviná RNDr. Ivy Sandri, náměstka primátora města Karviná Mgr. Andrzeje Bizońe a velitele stanice HZS Karviná Ing. Mariana Mrózka.

Na akci dorazilo přes sto sportovců z různých států, největší účast byla z Polska, z dalších zemí stojí za zmínku soutěžící z Bulharska, Ukrajiny a Maroka.

Nechyběla zvučná jména workoutu, např. mistryně Polska a světa ve freestylu Natalia Modzelewska, mistr světa ve weighted Maksym Ryznik, mistr Polska Olek Waszkiewicz, mistr Slovenska David Molko. Na průběh a koordinaci dohlížel mistr České republiky a mistr světa ve weighted Marek Matis.

Naše fotogalerie
Fotogalerie na Ronnie.cz
Výsledky a reportáž

 

Rozhovor s Lukášem Strouhalem, hlavním organizátorem soutěže

 • Závod už pořádáte druhým rokem a pokaždé vynikal precizní organizací. Jak dlouho trvala příprava celé akce a kolik cca lidíní bylo angažováno?
  Příprava začala cca před vánocemi roku 2018 první poradou. Hlavní organizační skupinu tvořilo 7 lidí. Do příprav battlu se zapojili všichni z týmu Workout SŠTaS Karviná a měli jsme i velkou pomoc z řad zaměstnanců SŠTaS Karviná.
 • Podle bannerů po stranách hřiště to vypadá, že jste měli celou řadu partnerů. Jak se Vám jich podařilo tolik získat a kteří partneři byli ti nejdůležitější?
  Ano je pravda, že nás podpořilo spoustu partnerů, bylo jich celkem 45, kterým za to patří velký dík, protože bez nich by nešlo uspořádat tak velkou soutěž. Mezi nejdůležitější partnery patřili – Střední škola techniky a služeb Karviná, Moravskoslezský Kraj, Město Karviná, NF Residomo a ZM Servis .
 • Na závod dorazilo i velké množství polských závodníků. Funguje mezi Vámi a polskými workoutery nějaká spolupráce, nebo jak se dostal Váš závod do jejich povědomí?
  Ano polští závodníci byli na soutěži zastoupeni velkou skupinou a jsme moc rádi, ženám do Karviné přijeli. Spolupráce určitě začala, ale hlavní faktorem, že přijelo tolik závodníků, byl osobní přístup hlavního organizátora Adriana Swierczka. Adrian psal denně desítky zpráv, ve kterých každého závodníka osobně zval na naše závody a dál s ním udržoval konverzaci.
 • Jak hodnotíte srovnání polských a českých závodníků?
  Jsme moc rádi, že český workout roste a že jsme schopni konkurence.letošním roce se českým závodníkům moc dařilo, ale úroveň nejen polských závodníků byla neskutečná.
 • Kdo všechno bylporotě? (freestyle)
  V porotě stejně jako v minulém roce byl trenér a rekordman v muscle upech – Jan Bujnovský, dále dlouholetý člen našeho týmu Tomáš Dobeš a já (Strouhal Lukáš). Naši porotu v letošním roce posílili dva nový rozhodčí. Prvním byla ukrajinská šampiónka Tania Raw a druhým slovenský mistr Roman Klandúch.
 • Zdá se, že jste také zaznamenali historicky největší účast žen. Kolik jich bylo přihlášeno a kdoženském poli nejvíce vynikal? A případně čím?
  Ano, to je pravda. Sice to stálo spoustu úsilí, ale k nám do Karviné přijel rekordní počet dívek, který jsem nikde jinde zatím nezažil. Přijelo 10 žen na Freestyle a 5 žen na Weighted. Upřímně je těžké najít, která z žen vynikala, protože to co ženy předváděli, bylo ohromující. Ve Freestyle z řad finalistek jsme viděli krásné dynamické cvičení od polské šampiónky Natalie Modzelewské, neskutečnou statickou sílu české šampiónky Veroniky Szábóové a kreativitu spojenou s originálními cviky od nadějné české freestylerky Kláry Čuříkové. Freestyle byl plný úžasných cvičení dalších žen z Česka, Slovenska a Polska. Tyto silné ženy všem ukazovaly krásu ženského Freestyle. Ve weighted byla vidět taky velká síla v základních cvicích s přidaným závažím. Shyby a dipy (kliky na bradlech) ovládla Kamila Kubik z Polska, která udělala 16 shybů s 8 kily na opasku a 16 dipů s 16 kg na opasku. Dřepy na jedné ovládla Zuzana Nová ze Slovenska, která udělala 16 dřepů na jedné noze s 12 kily u hrudníku. Ale celkovou vítězkou se stala Monika Najdenovová, která měla ze všech žen nejvyrovnanější výkony ve všech třech silových disciplínách.
 • Určité nejasnosti se řešily při rozhodování u weighted. Myslíte, že je vůbec možné úplně spravedlivě posoudit každé jednotlivé opakování?čeho vznikly nejasnosti?
  Náš tým se už dlouhé roky podílí na určování pravidel a jejich aplikování na soutěžích ve weighted. Výkony ve weighted jdou dopředu a naším cílem je, aby šli ruku v ruce s technikou. Jsme přesvědčeni, technika je základem budování celkové síly a zdraví každého. Ano je možné spravedlivě posoudit každé opakování, ale nejdřív je potřeba všechny „naučit“ správnou techniku. Nejasnosti vznikly kvůli jazykové bariéře, ale byly dořešeny a soutěž proběhla úspěšně.
 • Čím si vydobyl prvenství nejlepší muž ve Freestyle a čím přesvědčila porotu nejlepší žena, jestli se tedy dá odvodit rozhodnutí porotců? (a bylo ve vašich možnostech to trochu sledovat).
  Na začátku si řekněme, že Freestyle je dost komplikovaná disciplína, protože jde ve větší či menší míře o subjektivní názor daného porotce. Daný vítěz měl reprezentovat jakousi ideu ve Freestyle, který náš tým preferuje. Vytvořili jsme „osnovu pravidel“, abychom závodníkům ukázali, co budeme hodnotit a co je přivede na našem battluvítězství. Rozhodčí pak měli před sebou „speciální“ tabulku, do které si značili jen drobné poznámky, aby co nejvíce sledovali vystoupení daného závodníka. Můžu za celou porotu s klidným svědomím říct, že vybraní vítězové byli pečlivě a správně zvoleni dle daných kritérií.    
 • Na FB se objevila anketa, jestli na příští rok akci pořádat, či nikoli. Máte pochybnosti, nebo jste se jen chtěli přesvědčit, že se Vaše akce závodníkům líbí? A bude tedy ipříštím roce, či nikoli?:)
  Ta anketa byla vytvořena za účelem, zda byli účastníci s naší soutěží spokojeni. Protože my jsme vše dělali pro závodníky. A nejlepší otázky na závěr: Chcete pořádat i další rok? Na pořádání takto velké akce potřebujete opravdu silný tým … a MY JSME SILNÝ TÝM
  J

 

 
Střední škola techniky a služeb Karviná, Copyright © 2011 SYSTEMCONTROL s.r.o.
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 a vyšší